verze pro tisk

Hlavní důvody, proč investovat do infrasauny

Pobyt v sauně je vřele doporučován lékaři a dalšími odborníky na zdraví. Díky němu totiž naše tělo získává lepší obranyschopnost vůči nemocem a chorobám, je otužilejší. Dá se však najít mnoho dalších důvodů. V posledních letech máte možnost si pořídit variantu v podobě infrasauny. Ta doznává několik zásadních změn oproti klasické finské sauně.

Hlavní důvody, proč investovat do infrasauny

Co je infrasauna?

Řekne-li se pojem infrasauna, mnozí z vás si pod ním nedokážou představit, o jaký typ sauny se vlastně jedná. Infrasauny jsou zařízeními, u nichž k prohřátí organismus dochází pomocí infračerveného záření. Jsou tak daleko intenzivnější nežli klasické sauny. Nedochází zde totiž k tak velkému „plýtvání“ prohříváním okolního vzduchu, většina energie je směřována právě k prohřátí vašeho těla.

Infrasauna nevyužívá tak vysokých teplot. U normální sauny je teplota vzduchu až kolem 100 stupňů Celsia, zatímco v případě infrasaun se jedná jen o teploty kolem 50 stupňů.

Výhody infrasauny

Účinky infrasauny jsou minimálně stejně příznivé jako v případě, kdy budete pobývat v běžné sauně. Pravidelné prohřívání těla krom jiného stimuluje váš krevní oběh. Zároveň zde dochází k tlumení bolestí, které vzniknou třeba následkem zranění během sportování.

Je prokázáno, že infrasauny přispívají k dokonalejší regeneraci unaveného těla. Stačí pár minut denně a vaše tělo bude mnohem odpočatější a uvolněnější. Důležitý je také pozitivní vliv na celkovou odolnost organismu. Kdo z vás pravidelně využívá saunu, je odolnější vůči zánětlivým onemocněním či onemocněním dýchacích cest.

Lze je umístit do bytu?

Lze instalovat infrasauny do bytu? Ano, je to možné. Infrasauny nejsou náročné na prostor, snadné je i jejich zapojení a ovládání. Lze je tak mít přímo doma. Saunu si tak můžete vychutnávat denně v naprostém soukromí.

Prodej infrasaun ve špičkovém provedení začíná na cenách již kolem 20 tisíc korun. Sami uznejte, že takováto cena je velmi příznivá. Infrasaunu si tak může dovolit téměř každý z vás. Navíc tím jednoznačně investujete do svého zdraví.

Foto: infrasauny-do-bytu.cz

-got-

Reklama

[Nahoru ↑]