verze pro tisk

Hydroizolace koupelny: Náklady a doba, kterou aplikace izolace zabere

Prostor koupelny je potřeba zajistit proti vlhkosti a vodě. V opačném případě by stěny a podlaha velmi rychle začaly plesnivět a zanedlouho byste museli provést její nákladnou rekonstrukci. Izolace koupelny není zase tak náročnou záležitostí, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Jak dlouho izolace koupelny trvá?

Jak dlouho taková hydroizolace koupelny potrvá? Samotné práce zaberou nanejvýš několik hodin, záleží samozřejmě na tom, na jak velkém prostoru budete tuto činnost provádět.

Hodně času ale zabere především vyčkávání na to, až jednotlivé nanášené vrstvy zaschnou. Není to totiž jen o jednorázové aplikaci izolačního materiálu.

Je potřeba nejprve provést nátěr penetrace, a to hned dvakrát. Mezi nátěry přitom musíte vyčkat na zaschnutí. Stejně tak počítejte s další prodlevou mezi vyschnutím druhé vrstvy penetrace a aplikací první vrstvy hydroizolace. To zabere minimálně dalších pár hodin. Kolem 5 hodin pak budete muset vytrvat mezi aplikací první a druhé vrstvy izolace.

Co si připravit?

Samotná práce není nijak těžká. Stačí si v obchodě zakoupit kvalitní penetraci a izolaci, která je přímo určena pro koupelny. Dále budete potřebovat váleček a štětec, případně i nějaké to náčiní k přípravě a očištění podkladu.

Kolik vás to bude stát?

Určitě vás zajímá, na kolik vás odizolování koupelny asi tak vyjde. Záleží samozřejmě na tom, jaké materiály zvolíte. Obecně se ale dá říci, že izolace koupelny obvyklých rozměrů vás vyjde asi na 2.000 Kč.

Nejdražší položkou je přitom samotný nákup hydroizolace, její cena je kolem 1.000 Kč. Zhruba na polovinu vás vyjde nákup penetrační vrstvy.

Reklama

[Nahoru ↑]