verze pro tisk

Jak vybírat novou pračku do koupelny

Pračka je nedílnou součástí všech domácností. Bez ní bychom si jen těžko mohli důkladně vyprat prádlo a chodili bychom pomuchlaní a špinaví. Jak ale vybrat novou pračku do domácnosti, aby pokryla naše potřeby a zároveň nás její provoz nestál příliš mnoho peněz? Odpovědi, jak vybírat domácí pračky, naleznete v tomto článku.

Jak vybírat novou pračku do koupelny

Energetická náročnost pračky

Cena pračky je samozřejmě pro mnoho lidí tou nejzásadnější otázkou. Pakliže si pořizujete novou pračku, měli byste však kromě cenové relace zohlednit i některé další aspekty, jakou jsou energetická náročnost, tedy hlavně spotřeba vody a elektřiny, dále pak také způsob plnění pračky a její objem.

Energetická náročnost praček se neustále snižuje. Je to dáno snahou o větší péči o životní prostředí. Energetickou náročnost každé pračky dnes jednoduše poznáte podle písmene, které udává energetickou třídu. Nejúspornější jsou pračky A a A+, největší spotřebu elektřiny pak mají pračky s označením G. Toto označení by měl udávat výrobce u každého produktu, při nákupu pračky byste údaj měli okamžitě vidět, jinak může dojít ke klamání spotřebitele.

Způsob plnění pračky

Poměrně zajímavou otázkou je způsob plnění. Zde záleží na tom, kde budete mít pračku umístěnou, případně kolik prostoru k jejímu využívání máte k dispozici. Vzhledem k tomu, že někteří majitelé domácností mají pračky umístěné namísto koupelny v kuchyni či třeba v předsíni, je vhodné i tuto problematiku náležitě zvážit. Na výběr máte pračky s horním či bočním plněním. U bočního plnění je nutné počítat s dostatkem volného prostoru před dvířky pračky, v případě horního plnění pak nad pračkou nesmí být žádný další nábytek či jiné předměty, jinak její plnění prádlem bude velmi obtížné, ba dokonce nemožné.

Další možnosti vylepšení domácnosti

Pakliže aktuálně nepotřebujete koupit novou pračku, je možná na místě poohlédnout se po jiných produktech, které mohou zkvalitnit vaši domácnost a bydlení. Pro snadnější odvod odpadních vod doporučuji například septiky od Ger-plast group s.r.o. Zajímavým řešením pro modernizaci vaší domácnosti mohou být také nová okna. V tomto případě patří mezi nejkvalitnější střešní okna VELUX.

Reklama

[Nahoru ↑]