verze pro tisk

Jaké výhody má prodej bytů bez realitky?

Chystáte se prodat svůj byt a pořídit si nový? Pak nemusíte nutně využít služeb realitních kanceláří. Jde to i bez nich. A má to dokonce několik zásadních výhod.

Jaké výhody má prodej bytů bez realitky?

Realitní kanceláře vám nabídnou zprostředkování prodeje či koupě bytu. Na první pohled se zdá, že je to pro vás výhodné. Jenže je nutné si uvědomit, že tuto činnost nedělají zadarmo. V případě uskutečněného prodeje si od vás totiž vezmou provizi. Její výše se u každé realitky liší, obvykle však bývá zhruba kolem 3% prodejní ceny. Jednoduše si tak spočítáte, že vás tato služba vyjde na poměrně dost peněz.

Nemusíte platit vysoké provize

Prodej bytů bez realitky vám tyto finanční prostředky ušetří. Zájemce o byt si vás najde sám, bez jakéhokoliv prostředníka. Aby se tak ale stalo, je samozřejmě potřeba dát nějakým způsobem vědět, že byt prodáváte. Nejlepším řešením je inzerce na některém z realitních portálů. Stačí se zaregistrovat a vložit svoji nabídku. Cena za inzerci bývá minimální, rozhodně zde neutratíte zmíněná 3% z prodejní ceny nemovitosti.

Je pravdou, že s realitní kanceláří může jít prodej bytu rychleji. Neplatí to však vždy. Pokud zvolíte kvalitní portál, na němž uveřejníte svoji nabídku, může jít prodej bez realitky také velmi rychle. Dostane se totiž k velkému množství zájemců. Realitní kanceláře jsou dnes na ústupu. Hodně lidí už si totiž uvědomuje, že to skutečně jde i bez nich.

Kupujete byt? Hledejte na internetu

V okamžiku, kdy si chcete koupit nový byt, doporučuji rovněž pátrat na internetu, a to buď opět na realitních portálech, případně rovnou na stránkách developerů, kteří realizují novostavby. Příkladem budiž Alfarezidence Praha. V rámci tohoto projektu, který vzniká na Praze 3 – Žižkově, máte na výběr z celkem 124 moderních bytů. Vybraný byt si můžete zamluvit přímo přes internet, stačí navštívit portál rezidencealfa.cz.

Bohatou nabídku bytů na prodej nabízí také realitní portál reby.cz. V současné době jsou zde mimo jiné byty Praha 9. V této atraktivní lokalitě realizuje novostavby hned několik developerských společností.

Foto: reby.cz

Komerční sdělení

-fil-

Reklama

[Nahoru ↑]