verze pro tisk

Koupelna v podkroví: 5 tipů a inspirací

Koupelna v podkroví má mnoho výhod i nevýhod. Její hlavní předností může být romantika, které nepomůže střešní okno. Rozhodnete-li si pro podkrovní koupelnu čeká na vás nelehký úkol, ovšem výsledek stojí za to.

Koupelna v podkroví: 5 tipů a inspirací

Střešní okno

Jedná se téměř o neodmyslitelnou součást podkrovní koupelny. Střešním oknem získáte dostatek světla během dne. V noci můžete využít romantiky (pohledem na hvězdy, případně si můžete užít kapek deště, jež dopadají na střešní okno). Pokud zvažujete umístění střešního okna, tak využijte i jeho další výhodu – lokální zvýšení výšky.

Pozor na výšku

Nejvyšší člen rodiny, který bude využívat podkrovní koupelnu by měl zjistit, v jakém prostoru se dokáže bez omezení pohybovat. Nebojte se toto místo vyznačit, velmi vám to pomůže v následném náčrtu.

Co s nejnižšími místy?

Vše závisí na výšce nadezdívky. Obvykle se do nejnižších míst umisťují pračky (asi 80 cm). Důležité je zvolit pračku s plněním zpředu. Tyto prostory mohou posloužit i poličkám, do nichž umístíte méně používané předměty.

Sklon střechy

Podkrovní koupelna přináší mnoho počítání. Nejedná se o nic složité. Počítat byste měli například následující příklad. Jak daleko od stěny může stát muž s výškou 180 cm, se sklonem střechy 45 stupňů a podezdívkou vysokou 110 cm? Jednoduchou matematikou zjistíte, že se takový člověk může být vzpřímený 70 cm od stěny (u podezdívky 130 cm to je jen 50 cm).

Zrcadlo

Největším problémem podkrovních koupelen je zrcadlo. V některých případech lze tuto komplikaci vyřešit teleskopickým modelem, případně zrcadlem vedle umyvadla. Ovšem jedná se o kompromisy. V tomto případě by měla rozhodnout žena.

Podkrovní koupelna je romantickým místem. Ovšem je potřeba skvělý návrh. V opačném případě pro vás bude znamenat odřené čelo.

Reklama

[Nahoru ↑]