verze pro tisk

Koupelny na míru: Nechte si vytvořit koupelnu svých snů

Koupelna už dávno není jen místem, které bychom využívali jen k očistě svého těla a hygieně. Moderní koupelny slouží také jako místo, které je určeno k relaxaci a odpočinku. V tomto ohledu je vidět značný posun ve výbavě a zařízeních, která jsou jejich součástí.

Koupelny na míru: Nechte si vytvořit koupelnu svých snů

Základní prvky v koupelně

V klasické koupelně samozřejmě nesmí chybět alespoň základní sanitární zařízení. Dle velikosti místnosti lze zvolit variantu, kdy v koupelně bude prostorná vana či na prostor méně náročný sprchový kout. Dále je zde umyvadlo, v koupelně by neměly chybět ani skříňky, do nichž lze odkládat ručníky a další potřeby. Vyznanou roli hraje také přítomnost zrcadla, které dokonce často tvoří jednu z dominant koupelny.

Moderní zařízení koupelny

Výše uvedené je pouhým základem každé koupelny. Chcete-li si však z této místnosti skutečně vytvořit prostor pro relaxaci a odpočinek, lze do ní umístit i například další prvky. Zejména mám na mysli třeba různá wellness zařízení. Pakliže to umožňují dispozice koupelny, dá se přímo do koupelny zabudovat třeba infra sauna, vířivka apod.

Realizace koupelny na míru

O tom, jak bude vypadat prostor vaší koupelny, rozhodujete vy sami. Záleží samozřejmě i na finančních možnostech. Ve chvíli, kdy si chcete z koupelny udělat skutečně příjemný prostor, využijte služeb odborníků, kteří mají dostatečné zkušenosti s realizací koupelen. Ty vám dokáží vytvořit koupelnu přesně na míru, dle vašich požadavků. Obvykle vám udělají studii, a to včetně 3D grafického návrhu, díky němuž získáte jasný přehled o tom, jak vaše nově zařízená koupelna bude ve skutečnosti vypadat.

Inspirace při zařizování koupelny

V případě zařizování koupelny inspirace hledejte i aktivně, třeba na různých internetových portálech. Mnohé internetové magazíny se věnují právě problematice koupelen, získáte zde užitečné rady a tipy, jak vylepšit prostor koupelny, co vše ji může zkrášlit. Tyto poznatky pak můžete přenést do vlastní koupelny, která se tak stane jednou z výrazných dominant vašeho domova.

Foto: modo.cz

Reklama

[Nahoru ↑]