verze pro tisk

Kvalitní kominictví Plzeň s letitou praxí

Používáte-li plynové ohřívače vody, případně topíte v plynových kotlích či zařízeních na tuhá paliva, musíte mít v domě vyřešený odvod spalin skrz komín. Ten je potřeba pravidelně čistit a kontrolovat, zda je provozuschopný.

Kvalitní kominictví Plzeň s letitou praxí

Ti z vás, kteří bydlí v Plzeňském kraji a hledají kvalitní firmu, jež provede revize komínů v Plzni a okolí, mají možnost zavolat k odborné revizi firmu CONEX – Kominictví Zdeněk Hacaperka.

Špatně fungující komín se vám může hodně vymstít

Pravidelné revize jsou povinností. Zákon sice sám o sobě neukládá žádné sankce, ovšem musíte si uvědomit, že je to hlavně pro vaše dobro a zdraví.

Pokud dojde k zanesení komínových cest, zvyšuje se riziko požáru v objektu. V momentě, kdy vyhoříte, čekají vás nejen oplétačky s vaší pojišťovnou, která samozřejmě bude hledat příčinu požáru, ale také s příslušnými orgány. Ty vám mohou dát pokutu až v řádech desetitisíců korun. Přitom samotná revize komínů, kterou stačí provést jen jednou ročně, vás vyjde maximálně na pár stovek.

Na základě revize se může zjistit potřeba rozsáhlejší opravy komína

Kominíci Plzeň z firmy CONEX vám provedou nejen běžnou kontrolu komínu, ale také jeho případnou rekonstrukci. Například v okamžiku, kdy měníte kotel za nový, je možné, že budete potřebovat provést vložkování komínu. Dojde tak k úpravě komínových cest, které odolají zvýšenému žáru. Vložkování komínů kvalitně provádí firma CONEX – Zdeněk Hacaperka již řadu let. Kominickou činností se zabývá už od roku 1996. Funguje také jako kominictví Klatovy.

V ČR špatné komíny způsobí až 1000 požárů ročně

Péči o komín rozhodně nepodceňujte. Stačí se podívat do statistik, které jsou volně k dispozici na webu. Zjistíte z nich, že kvůli špatnému stavu komínových cest vzniká v tuzemsku kolem 1000 požárů ročně. A to jistě není malé číslo. Alarmující je i fakt, že se vlivem nefunkčních komínů přiotráví několik desítek lidí za rok.

Pozvěte si na revizi, opravy či stavbu komínu skutečné profesionály. CONEX – Zdeněk Hacaperka je firmou s letitou tradicí a mnoha zkušenostmi v oboru. O její činnosti se dozvíte také z recenze zde.

Foto: pixabay.com

Reklama

[Nahoru ↑]