verze pro tisk

Levné interiérové dveře: 5 důvodů, proč použít posuvné dveře

Pakliže se chystáte pořídit si domů levné interiérové dveře, zamyslete se nad tím, zda dáte přednost klasickým křídlovým dveřím, nebo raději zvolíte posuvné varianty. Ty jsou mimořádně vhodné hlavně do menších bytů. Najdou se ale i další důvody, proč investovat právě do nich.

Levné interiérové dveře: 5 důvodů, proč použít posuvné dveře

1. Ušetříte spoustu místa

Posuvné dveře jsou specifické v tom, že oproti klasickým dokážou ušetřit spoustu prostoru. Uvádí se, že díky nim zvětšíte obytnou plochu klidně až o 10%. Tu by klasické křídlové dveře zabraly při každém otevírání a zavírání.

2. Řešení pro rohové místnosti

V malých domácnostech jsou často vstupy do místností řešeny v rozích. Klasické dveře pak při otevírání neustále bouchají do zdí, při otevírání jedněch navíc může dojít k zablokování druhých. U posuvných dveří tento problém nenastává ve chvíli, kdy se zasunují do stavebního pouzdra. To je totiž instalováno přímo do stěny.

3. Žádné prahy

Velkou výhodou posuvných interiérových dveří je jejich bezbariérovost. Nemají totiž žádné prahy a další překážky, které jsou tolik typické pro klasické dveře. Jsou u nich také precizněji řešeny dveřní zárubně.

4. Delší životnost

Na škodu není ani další přednost – dlouhá životnost. Oproti běžným typům dveří totiž nejsou tolik namáhány, což se v konečném důsledku projeví tím, že vám v domácnosti poslouží klidně i několik desítek let, aniž by došlo k jejich viditelnému opotřebování.

5. Prosvětlí tmavé místnosti

Koupelny, toalety a případně i další místnosti v malých domácnostech trpí tím, že zde nejsou okna. I přes den tak při pobytu v nich musíte svítit. Pokud zvolíte prosklené posuvné dveře, dostane se do místnosti světlo zvenčí.

Hledáte levné řešení pro váš interiér? Pak zvolte dveře posuvné Grimax. Tato společnost nabízí prostřednictvím svého obchodu špičkové dveře německé značky Vasco Doors. Více informací naleznete na webových stránkách grimax.cz.

Foto: grimax.cz

-fil-

Reklama

[Nahoru ↑]