verze pro tisk

Malé koupelny v paneláku II.

Pokud nehodláte změnit celé bytové jádro a koupelně několik centimetrů přidat, tak vás čeká nelehký úkol. Naštěstí dnes existuje několik možností, které se hodí přímo do malé koupelny.

Malé koupelny v paneláku II.

Již v minulém díle jsme se zmiňovali o možnostech, které jsou používány v malých panelákových koupelnách. Zároveň jsme vás také informovali o kompromisech, které jsou v malé koupelně nezbytné. Pojďme se podívat na další triky, které se hodí do vaší malé koupelny.

Sprchový kout

Čistě po stránce lepšího pocitu je vhodné zvolit sprchový kout se skleněnými dveřmi a stěnami. Vaším cílem je prostor opticky zvětšit, nesmíte si připadat stísněně. Výhodou mohou být i oválné kabiny, jenž opět působí lepším dojmem. V malé koupelně mnohem více záleží na detailech. I drobnost se může promítnout jako zásadní nedostatek.

Zrcadla a světla

Velké zrcadlo na stěnu a hodně světla. Další trik, který je k nezaplacení obzvláště v malých koupelnách. Pokud nemůžete koupelnu zvětšit, tak zapracujte na celkovém pocitu. Vhodné je i kvalitní osvětlení. Na strop umístěte například bodové svítilny a k zrcadlu výkonnější světlo. Malá koupelna nesmí být tmavá.

Přirozené světlo

Velmi vhodné je použití luxfer. Je-li to aspoň trochu možné, tak se pro luxfery rozhodněte, nebudete litovat. Opět opticky zvětšíte jakoukoliv koupelnu. Luxfery mají v malých koupelnách své místo.

Poličky a skříňky

Do malých koupelen umístěte minimum poliček a skříněk. Prací prášek, chemické prostředky na čištění, náhradní ručníky, atd. si musí najít místo jinde. Mnoho poliček a skříněk by působilo rušivě, navíc byste omezili váš vlastní prostor.

Reklama

[Nahoru ↑]