verze pro tisk

Pračka se sušičkou: Je výhodné investovat do spotřebiče 2 v 1?

Při praní prádla je nutné myslet nejen na samotný proces praní, ale také na následné sušení. Pokud byste prádlo nenechali řádně uschnout, bylo by zmuchlané a možná i rovnou na vyhození. Pro sušení prádla je nejlepší použít automatickou sušičku.

Pračka se sušičkou: Je výhodné investovat do spotřebiče 2 v 1?

Není pak třeba prádlo věšet na balkoně, terasy či dokonce přímo v bytě. V obchodech jsou dnes k dostání pračky 2 v 1, které v sobě mají zabudovaný také sušicí program. Je ale investice do těchto spotřebičů výhodná, nebo je lepší si k pračce koupit raději samostatnou sušičku?

Úspora místa je hlavní předností

Pračky se sušičkou jsou výhodné zejména v tom ohledu, že na ně potřebujete mnohem méně místa oproti tomu, když zvolíte dva samostatné spotřebiče. Tento fakt je důležitý zejména tehdy, bydlíte-li v malém bytě. Je těžko si lze představit, že se vám do malé garsonky a její koupelny vejde jak pračka, tak i sušička. V bytě by pak nebylo k hnutí. Pračky se sušičkou tento problém rázně odstraní.

Nedostatky pračky se sušičkou

Výhoda pračky se sušičkou však není jen v úspoře místa. Má také menší spotřebu energií. Je ale pravdou, že lze vysledovat také některé nedostatky.

Samostatná sušička je přeci jen výkonnější a také spolehlivější. Občas se stává, že pokud vytáhnete prádlo z pračky se sušícím programem, je stále ještě vlhké, ba někdy přímo mokré, takže je nutné jej stejně ještě dosušit. To se v případě samostatné sušičky nestane, tady vyndáte prádlo skutečně dokonale suché. Leckdy jej pak ani nemusíte žehlit.

Čeká vás méně práce

Pračky se sušičkou vám ale na druhou stranu ušetří námahu. Prádlo totiž není nutné složitě přesunovat z jednoho spotřebiče do druhého, zkrátka jen zapnete program a přístroj ihned začne sušit. Sušení prádla ve spotřebiči 2 v 1 je ale o poznání pomalejší, což někomu může vadit.

Je tedy výhodné investovat do pračky se sušičkou? Pokud bydlíte v menší domácnosti a chcete ušetřit místo, čas a do jisté míry i peníze, pak je odpověď kladná – ANO.

Komerční sdělení

-got-

Reklama

[Nahoru ↑]