verze pro tisk

Při malování domů se hodí teleskopické žebříky

Chystáte se malovat interiér vašeho domu, případně dokonce renovovat jeho vnější fasádu? Pak se určitě dostanete do situace, kdy nedosáhnete do větších výšek. V tom případě je užitečné mít po ruce žebřík. Pro malování ve velkých výškách jsou nejlepší teleskopické žebříky.

Při malování domů se hodí teleskopické žebříky

Bez problémů dosáhnete i na vysoké stropy

Zejména ve starších domech mají často místnosti vysoký strop, který dosahuje výšky i přes tři metry. Je tak zcela nemožné se do horní části stěny a ke stropu dostat bez žebříku. Ani s malým žebříkem nebo schůdkami příliš nezmůžete. Pak už zbývá použít pouze takzvané teleskopické žebříky.

Jde o žebříky, které při plném roztažení dosahují výšek až 4 metrů. Pro interiéry však obvykle postačí menší, jež mají výšku kolem 3 metrů. Při výběru teleskopického žebříku je důležité, aby byl vyroben z pevných materiálů a zároveň byl dostatečně lehký. V současné době jsou nejlepším řešením lehké hliníkové žebříky.

Žebřík se dá využít i pro mnoho jiných činností

S teleskopickým žebříkem si v klidu poradíte nejen s malováním ve výškách, ale dostanete se i do hůře dostupných míst, například na schodišti či na terasách. Hodí se nejen pro domácí práce, ale také například tehdy, když malujete komerční prostory, jako jsou ateliéry apod.

Právě ve fotografických ateliérech je velmi důležité dbát na to, aby místnosti byly perfektně vymalované. Každý fotograf vám potvrdí, že pokud v ateliéru není perfektně udělané bílé fotografické pozadí, pak zde nelze vytvořit tak kvalitní fotografie.

Teleskopické žebříky jsou skladné

Teleskopický žebřík využijete nejen při malování, ale i k zavěšení obrazů, dekorací, případně i tehdy, instalujete-li na zeď nové nástěnné projekční plátno pro vaše domácí kino. Výhodou tohoto typu žebříku je to, že je i přes svou výšku poměrně skladný, neboť se po skončení prací dá jednoduše zasunout. Při uskladnění pak má prakticky stejnou velikost jako klasický jednoduchý žebřík.

Foto: az-impex.eu

-fil-

Reklama

[Nahoru ↑]