verze pro tisk

Rekonstrukce koupelny II.

Rekonstrukce koupelny by měla uspokojit vaše požadavky na několik následujících let. Je tedy důležité vše pečlivě vybrat, protože změna se ve většině případů provádí složitě a je finančně náročná.

Rekonstrukce koupelny II.

Myslet dopředu, to je téměř jediná rada, kterou vám v designu a technickém řešení koupelny můžeme dát. Samozřejmě určité změny možné jsou, ale rozhodně je nebudete provádět pravidelně. Například výměna obkladů není jednoduchých úkonem, zabere mnoho času, peněz a starostí. Vybírejte s rozvahou.

Ohřev vody

Promyslet byste měli ohřev vody. Zvolíte-li bojler nebo karmu, musíte počítat s umístěním poměrně nelíbivého a objemného zařízení, jež vám bude teplou vodu dodávat. V tomto ohledu mohou být zvýhodněny některé bytové jednotky, kde je teplá voda přímo rozváděna. Pro všechny ostatní jsou tady bojlery, karmy, elektrické ohřívače, případně další alternativy (například ohřev vody pomocí solárních kolektorů).

Vše záleží jen na vašich prioritách a finančních možnostech. V extrémně malých koupelnách uspějí elektrické ohřívače, případně zařízení mimo tuto místnost. Ohřev vody rozhodně nepodceňte, závidí na tom i rozložení potrubí.

Výběr firmy

Přestavba koupelny je velmi složitá a pustit by se do ní měli jen zdatní jedinci s dostatkem času. Pro všechny ostatní jsou tady společnosti, které se o vše postarají. Firem na rekonstrukci koupelen je samozřejmě nespočet. Vybírat byste měli nejenom podle ceny, ale hlavně podle referencí. Koupelna vám bude složit mnoho let bez zásadních změn. Pro některé jedince je rekonstrukce koupelny jen jednou v životě (pokud se něco nepokazí). Dopřejte si luxus a nechte si udělat příjemnou místnost pro relax.

Je dobré zvolit osobní kontakt, při výběru firmy by vám rozhodně měl pomoci. Nezapomeňte si nechat ukázat výsledky práce vámi vybrané firmy.

Reklama

[Nahoru ↑]