verze pro tisk

Rekonstrukce koupelny III.

V předchozích dvou dílech jsme vás seznámili se základními problémy, se kterými se potkáte při rekonstrukci koupelny. V posledním obecném článku věnovaném rekonstrukci koupelny se podíváme především na osvětlení a vytápění koupelen.

Rekonstrukce koupelny III.

Krásná designová koupelna je rozhodně skvělým místem pro relaxaci ve sprše, případně ve vaně. Ovšem nikdy nebude spokojeni, pokud nezvolíte správné světlo a topení. Jedná se o prvky, které dotvářejí konečnou podobu každé koupelny. Pro někoho může být odchylka mezi světly, případně topením drobná, v celkovém důsledku se ovšem jedná o znatelný rozdíl.

Osvětlení do koupelny

Do koupelny většinou postačí méně výkonné úsporné osvětlení. Ovšem když jste u zrcadla, tak potřebujete dostatek světla pro veškeré úpravy. Nejvhodnější je tedy kombinace několika světel. Na většinu činností je zbytečné svítit naplno. Velmi moderní jsou například bodová světla, která svým výkonem i spotřebou uspokojí většinu zákazníků. K zrcadlu se hodí nástěnné světlo s dostatečným výkonem.

Topení v koupelně

Rozhodnout se můžete mezi klasickým radiátorem, žebříkem a podlahovým topením. Vše záleží jen na vašich možnostech a prioritách. Ovšem velmi praktickou a oblíbenou metodou je kombinace podlahového topení a žebříku. Žebřík je vhodný nejenom na vytápění koupelny, ale i k sušení ručníku a dalších věcí. Podlahové topení je příjemné a ekonomické. Teplo jde z podlahy a tudíž spotřebujete mnohem méně energie. Teplý vzduch stoupá a v případě radiátoru jde velká část rovnou ke stropu.

Do koupelny vám rozhodně můžeme doporučit bodová světla na strop a silnější osvětlení u zrcadel. Ohledně vytápění se přikláníme k současnému trendu: podlahové topení s žebříkem.

Reklama

[Nahoru ↑]