verze pro tisk

Rekonstrukce koupelny

Jste-li majitelem staršího domu (bytu), případně hodláte nemovitost koupit, tak na vás čeká mnoho rekonstrukcí. Změna koupelny je rozhodně dobrým tahem, navíc v mnoha starších bytech je rekonstrukce koupelny nezbytná.

Rekonstrukce koupelny

Pokud jste s vaší současnou koupelnou nespokojeni, pusťte se do přestavby. V první řadě si musíte ujasnit, zda chcete jen nové vybavení, nebo zcela jiné prostorové uspořádání. Velmi moderním krokem je přestavba celého jádra. Je to právě koupelna, jenž nutí majitele přestavit celý byt. Rozhodnete-li se pro vybourání jádra, tak získáte jedinečnou možnost přizpůsobit byt vašim požadavkům. V současné době se na koupelny klade velký důraz a i v bytech najdeme velké koupelny (mnoho z nich vzniklo při výstavbě nového jádra). Nejdříve si ujasněte, zda bourat nebo nebourat.

Cena nové koupelny

Zřejmě největším kritériem bude cena. Vše se odvíjí od výše zmíněného rozhodnutí. Budete-li přestavovat celé jádro, počítejte i s 200 000,- Kč. V případě „pouhé“ změny obkladů, vany, umyvadla, záchodu, atd. se můžete dostat na cenu kolem 40 000 korun.

Pokud nemáte dostatek financí, tak můžete koupelnu přestavovat postupně. Navíc většinu prvků upevníte (vyměníte) svépomocí. Dolní ani horní finanční hranice na přestavbu koupelny neexistuje a vše závisí jen na vás.

Obklady a nábytek

Každá starší koupelna ožije po změně obkladů a nábytku. Pozor byste si měli dát pouze na barvu a velikost. Bílé barvě se zkuste vyhnout. V současné době jsou moderní "veselé barvy" (jak obkladů tak nábytku). Do malých koupelen zvolte velké obklady v kombinaci s malými. Ve velkých koupelnách mohou být jen velké obklady.

Vyměníte-li obklady, nábytek, umyvadlo, vanu (případně sprchový kout) a záchod, tak dostanete krásnou, novou koupelnu, ve které můžete relaxovat.

Reklama

[Nahoru ↑]