verze pro tisk

Tapety na zeď koupelny: Na co si dát pozor

Vytvořte si z koupelny příjemný prostor. Její vzhled jednoduše vylepšíte tím, že na stěny použijete dekorace do koupelny v podobě tapet. Je ale potřeba myslet na to, že v koupelně je zvýšená vlhkost, zvolené dekorace tak vůči ní musejí být odolné, jinak se vám rychle poničí.

Tapety na zeď koupelny: Na co si dát pozor

Z hlediska bytového designu se tapety na zeď používají především v ložnicích, obývacích pokojích a předsíních. Zde je celkem jedno, z jakých materiálů jsou vyrobeny, neboť v těchto prostorách panují stálé klimatické podmínky. Pokud se ale rozhodnete použít tyto dekorace do koupelny, případně také třeba na toaletu, na materiálu tapet už záleží mnohem více.

Jaké tapety do koupelny ne…

Rozhodně do koupelny nedoporučujeme zvolit klasické papírové tapety. Těm totiž výrazně škodí vlhkost a kontakt s vodou. Už po několika týdnech byste je tak museli vyměnit, neboť by se odlupovaly a ztrácely svůj původní vzhled. Totéž platí také pro vliesové tapety, i ty používejte spíše v pokojích.

…a jaké ano

Kvalitní magazín o bydlení, který se zajímá o design, vám zcela jistě poradí s výběrem dekorací do bytu. V případě tapet na stěny do koupelny vás bude zcela jistě informovat o tom, že do této místnosti se hodí jedině vinylové tapety. Vinyl je totiž materiálem, který dobře odolává vysoké vlhkosti.

Proč vinylové tapety

Vinylové tapety jsou do koupelny vhodné nejen z toho důvodu, že bez problémů vydrží při kontaktu s vodou, ale také proto, že se dají snadno udržovat v čistotě. Ve chvíli, kdy se ušpiní, je stačí přetřít mokrým hadříkem, případně i s použitím jemného mýdla. Tento typ tapet je samozřejmě použitelný i pro ostatní místnosti do bytu.

Tapety na stěnu jsou moderní, což ostatně ukazují i trendy v bydlení.

Jejich použití doporučují i mnozí bytoví architekti, kteří se specializují na vzhled interiérů. Jejich předností je nejen snadná instalace a atraktivní vzhled, ale také nízká pořizovací cena. Pokud zvolíte správný typ tapet, pak s nimi můžete vyzdobit prakticky jakoukoliv místnost ve vaší domácnosti.

-fin-

Reklama

[Nahoru ↑]