verze pro tisk

TZ: Nechte odpočinout mysli i tělu v designovém sprchovém koutu

Sprchové kouty by dnes již neměly být synonymem pro malou koupelnu a snahu ušetřit místo za každou cenu.

TZ: Nechte odpočinout mysli i tělu v designovém sprchovém koutu

Jsou samozřejmě vhodným řešením do prostor, kam se vana nevejde, mají však i řadu dalších výhod, které mohou zaujmout i ty, kteří si potrpí na vytříbený design či luxus. Sprchové kouty tak, jak je možná neznáte, pro vás připravili ve společnosti Hornbach.

„Sprchování ve sprchových koutech není pouze pohodlné a během léta osvěžující. Může být i velmi stylové. Dnes je sortiment natolik široký, že si na své mohou přijít i opravdu nároční zákazníci,“ říká Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach a k současnému trendu dodává: „Některé sprchové kouty mají velice moderní, minimalistický design a jsou vyrobeny ze skutečně kvalitních materiálů. Právě jednoduchost je mezi zákazníky stále oblíbenější.“

Sprchování je vedle toho i zdravějším a vhodnějším způsobem očisty. Ve vaně se člověk po chvíli koupe ve vodě, která již není tak čistá, jako když ji právě napustíte.

Při sprchování je voda, kterou se umýváte, čistá a čerstvá neustále – jinými slovy sprchování je efektivnější i z hlediska hygieny.

Dalším důvodem, proč dát přednost sprchovému koutu před vanou, je pro některé z nás i letní sezóna. Během léta máme potřebu koupat se častěji i několikrát během dne.

Je jednodušší a rychlejší, ale i ekonomičtější se osvěžit ve sprše než napouštět vanu. Navíc – horké a dlouhé koupele během léta nemusí našemu organismu prospět tak jako ochlazení pod proudem vody.

Sprchové kouty v sobě snoubí vlastnosti, které potěší nejen vaše tělo, ale i mysl. Večerní sprcha se snadno stane rituálem, na který se budete po dni stráveném v práci těšit.

V elegantně zařízené koupelně s kvalitním sprchovým koutem si odpočinete od denního ruchu a běžných starostí a doslova ze sebe smyjete veškeré starosti i nečistoty.

A pokud se vám do rekonstrukce koupelny nechce, protože se bojíte složité instalace koutu, hobbymarket Hornbach pro vás připravil několik užitečných rad. Sami poznáte, že to je jednodušší, než jste mysleli.

Poté, co určíte rozměry pro nový sprchový kout, potřebujete vybrat tři základní části koutu: sprchovou vaničku, sprchovou kabinu a baterii či sprchový panel.

Na zadní stěnu koutu můžete volit buď klasický dlaždicový obklad, nebo hladkou akrylátovou stěnu. Její výhodou je, že starý obklad nemusíte strhávat či demontovat, ale stěnou Decolor jej jednoduše zakryjete.

„Také výběr vaniček je veliký – od velmi odolných ocelových, přes akrylátové, které jsou obzvláště příjemné na dotyk, až po litý mramor, který dokáže udržet stálou teplotu, což při sprchování jistě každý ocení,“ popisuje nabídku Helena Ševčíková.

Alternativou ke sprchové vaničce jsou bezbariérové kouty s podlahovými žlaby, u kterých mokrá část podlahy volně přechází v suchou. Jsou vysoce praktické a elegantní zároveň – to pravé pro milovníky čistých tvarů.

Zaměstnanci společnosti Hornbach vám rádi poradí a popíšou vám všechny fáze instalace. S sebou domů si navíc můžete odnést i pracovní návod s instrukcemi krok za krokem.

Pokud chcete montáž i přesto nechat na odbornících, máte možnost si ji objednat v profesionálním servisu, který hobbymarket svým zákazníkům poskytuje. Pro více informací navštivte stránky www.hornbach.cz/koupelny.

Tisková zpráva Native PR, s. r. o.

Reklama

[Nahoru ↑]