verze pro tisk

Vybíráme vany do koupelny

Vana je jedním z nejdůležitější prvků koupelny. Romantické večery, relax, odpočinek po náročném dni, přesně k tomu je vana určena. Vybrat správný model není jednoduché. Pomůžeme vám s orientací v aktuální nabídce.

Vybíráme vany do koupelny

Materiál

Při výběru vany je velmi důležitý materiál. V současné době jsou nejrozšířenější následující materiály: akrylát, smaltovaná litina, smaltovaná ocel a quaryl. Rozlišné jsou nejenom ceny, ale i tepelné vlastnosti, tloušťka vany a její váha.

Akrylát

Jedná se o nejpopulárnější materiál. Nejvíce prodávaných materiálů je právě z akrylu a proč? Důvod je jednoduchý, dobrá cena, skvělé tepelné vlastnosti (lepší než smaltované vany), variabilita barvy, mnoho tvarů a designů, odolnost, lehká údržba, nízká hmotnost, dostatečná pevnost a velmi snadné úpravy pro navrtání otvorů.

Smaltová litina

Jeden z nejstarších materiálů, který se využívá při výrobě van. Smaltovou litinu můžeme najít i dnes. Celkem dobré tepelné vlastnosti a cena vás mohou k tomuto materiálu přesvědčit. Pozor byste si měly dávat na hmotnost, která je mnohem vyšší než například u akrylátu

Smaltová ocel

Lehčí varianta smaltové litiny. Tloušťka je od 2 do 3,5 mm. Silnější vany jsou i samonosné a velmi pevné. Povrch je snadný na údržbu. Ovšem nesmíte ho čistit pískem.

QUARYL

Nejmodernější materiál, který se k výrobě van používá. Může se chlubit velkou pružností (akrylu) a současně i extrémní tvrdostí. Společně k tomu má nejlepší tepelné vlastnosti. Nic lepšího neseženete.

Design a typy van

Nabídka van je velmi široká. Záleží jen na vašich prostorových možnostech a sympatiích. Na trhu seženete masážní, obdélníkové, kruhové, rohové, volně stojící, sedací a atypické tvary. Vybere si rozhodně každý.

Reklama

[Nahoru ↑]