verze pro tisk

Vytápění koupelny pomocí elektrických topných těles

Kvalitní vytápění koupelny je velmi důležité. V této místnosti se zpravidla pohybujeme jen minimálně odění. V momentě, kdy bychom koupelnu nemohli dostatečně a efektivně vytápět, nebylo by v této části domácnosti komfortní prostředí a v důsledku by to pro nás mohlo znamenat i vznik zdravotních komplikací a nemocí.

Vytápění koupelny pomocí elektrických topných těles

Elektrické topné panely do koupelny

Pro vytápění koupelny lze využít různé druhy vytápěcích systémů. Někdo dává přednost podlahovému topení. Ne vždy se však podlahové topení vyplatí. V tom případě je lepší si pořídit klasické elektrické topné panely, které patří mezi tradiční způsoby vytápění domácností, a to i včetně koupelny. Při koupi těchto topných těles si však musíme dát pozor na to, jakou mají spotřebu a výkon. Z hlediska minimální energetické náročnosti a zároveň vysokého výkonu lze doporučit kupříkladu topná tělesa a přímotopy značky Thermotec, která mají oproti běžným elektrickým přímotopům spotřebu energií až o třetinu nižší, v porovnání s běžnými akumulačními kamny pak úspora na energiích může činit dokonce až 50%.

Koupelnové žebříky

Pro vytápění koupelny se dají využít také speciální topná tělesa, jakými jsou koupelnové radiátory a koupelnové žebříky. Právě koupelnové žebříky patří mezi moderní topná zařízení, která dokáží skvěle vyhřát místnost koupelny. Zároveň se dají používat také třeba pro vysoušení plavek, ručníků a dalších mokrých předmětů. Velkou předností, kterými se koupelnové žebříky mohou pyšnit, je snadné ovládání. Moderní koupelnové žebříky mají kromě klasického vypínače také časovače, dotykové regulace teploty nebo dokonce zařízení, které zajišťuje, že se koupelnové žebříky nepřehřejí.

Kvalitní elektrická topná tělesa, mezi než patří koupelnové žebříky a topné panely značky Thermotec, zajistí (nejen) v prostoru koupelny ideální teplotu. Nebudete se tak muset třást zimou a zároveň se děsit při pohledu na výpisy účtů za elektřinu.

Foto: topeni.cz

Reklama

[Nahoru ↑]