verze pro tisk

Záclony do koupelny: Jaké zvolit řešení?

Koupelna je místností, kde je nutné počítat se zvýšenou vlhkostí. Ta se vytváří pokaždé, když vejdeme do sprchy a spustíme horkou vodu. Vzhledem k tomu, že zde panují zcela odlišné podmínky nežli například v obývacím pokoji, většinou se sem příliš nehodí dávat do okna záclony.

Záclony do koupelny: Jaké zvolit řešení?

Jenže pak se může stát, že vám do koupelny bude skrz nechráněné okno nahlížet soused nebo dokonce náhodní kolemjdoucí. Rozhodnete-li si pořídit záclony i do koupelny, je dobré vědět, jaké řešení zvolit.

Pozor na materiály

Záclony do bytu se dnes vyrábějí z mnoha materiálů. Zatímco v ostatních místnostech na typu materiálu až tolik nezáleží, v případě koupelny je tomu jinak. Pro tuto místnosti doporučuji zvolit spíše záclony, které jsou vyrobeny z umělých látek. Vhodné jsou třeba polyesterové záclony.

Jaké záclony do koupelny nepatří

Určitě si nepořizujte dlouhé záclony, které budou sahat až na zem. Ty se hodí tak do obýváku, kde je třeba klást důraz na estetické hledisko. Pro koupelny zvolte spíše kusové záclony, které budou pouze zakrývat samotné okno. Už jen z toho důvodu, aby se zbytečně nenamáčeli ve vodě, která je v koupelně často rozstříknutá po celé zemi.

Stačí jednoduché varianty

Do koupelny stačí použít jednoduché bílé záclony bez řasení, případně jen s nějakými drobnými motivy. Opravdu tu až tak nemusíte hledět na jejich design. Důležité je, aby znemožnily přímý vhled skrz okno dovnitř místnosti. Opravdu zde záclony mají trochu jinou funkci nežli v ostatních místnostech.

Pokud už se tedy rozhodnete dát si záclony i do prostoru koupelny, řiďte se alespoň výše uvedenými radami. Jinak vás čeká časté praní záclon, které navíc vlivem zvýšené vlhkosti budou hodně trpět a rozhodně nebudou mít takovou životnost jako v ostatních místnostech, kde panují stálé podmínky.

Foto: modernizaclony.cz

Reklama

[Nahoru ↑]