verze pro tisk

Základní instalatérské práce, které je potřeba vykonat v bytě

Aby koupelna mohla v naší domácnosti stoprocentně plnit svůj účel, je zapotřebí mít provedeny kvalitně rozvody vody, odpadů a případně také tepla. V případě, že by v koupelně nefungovalo dobře vodovodní potrubí, záchod by nebyl napojen na odpad a nebyly by provedeny další instalatérské práce, byla by koupelna prakticky k ničemu. Pakliže se pouštíme do kompletní rekonstrukce bytu, případně se stěhujeme do nové domácnosti, je tak velmi důležité zajistit to, aby instalatéři provedli všechny nezbytné úkony, které zajistí funkčnost koupelny jako jedné z nejdůležitějších místností v bytě.

Základní instalatérské práce, které je potřeba vykonat v bytě

Vodoinstalatérské práce

Instalatérské práce zahrnují vše ohledně vody, plynu a topení. Co se týče vody, instalatéři provádějí montáže vodovodů, kanalizací a samozřejmě také zajišťují rozvody vody. Kromě samotné montáže zahrnují instalatérské právě také příslušné opravy, které se týkají rozvodů vody a odpadů. Zkušení instalatéři by si měli poradit s rozvody teplé a studené vody. Je zapotřebí tyto rozvody udělat tak, aby zde bylo minimální riziko jejich prasknutí či jiného poškození. Rozvody je potřeba provést tak, aby nepřekážely při běžném provozu domácnosti. Instalatéři obvykle kromě montáže a oprav rozvodů a vodovodů dokáží zákazníkům zajistit také připojení domácích spotřebičů, které pro svoji činnost musejí být napojeny na vodu či odpad.

Topenářské práce

Další instalatérské práce, které provádějí instalatéři, patří také topenářství. Jde o montáže, opravy a případné údržby či revizní prohlídky topných těles a rozvodů, které se v domácnosti nacházejí. Instalatéry bychom si měli zavolat v případě, že chceme v bytě namontovat nové topení. Není radno si složitější instalatérské práce dělat svépomocí, mohlo by to mít za následek nefunkčnost topení a různé havarijní situace, které by mohly ohrozit naši domácnost.

Montáž a rekonstrukce plynových rozvodů

V neposlední řadě provádějí instalatéři také montáže a rekonstrukce plynových zařízení a rozvodů. V tomto ohledu je jejich práce velmi důležitá, neboť špatná montáž plynových zařízení by mohla mít za následek trvalé poškození objektu ( výbuch, zahoření) a hrozila by nám také zdravotní újma ( otrava plynem).

Reklama

[Nahoru ↑]