verze pro tisk

Zbavte se alergenů a prachu vyčištěním koberce

Domácnost je místo, kde trávíme nejvíce svého volného času. Možná si neuvědomujeme, že právě v naší domácnosti je nejvíce alergenů a prachu, zvláště pokud máme koberce. Běžné čištění koberců odstraní část nečistot. Nadále nám však dělají společnost roztoči, alergeny a prach, které se nejvíce šíří z podlahy a z koberců.

Zbavte se alergenů a prachu vyčištěním koberce

Zkušenosti v oblasti čištění koberců mluví jasně: šetrné a hloubkové odstraňování nečistot a prachu z koberců vyžaduje účinnou technologii, vyspělé strojové vybavení a nejnovější znalosti.

„Běžné uklízení v domácnosti odstraní část nečistot, které se během dne nashromáždí na podlaze a v kobercích. Čistění koberců do hloubky si žádá dokonalých pomocníků a čistících prostředků,“ říká Petr Lipka ze společnosti A Servis Lipka, s.r.o., která má s hloubkovým čištěním koberců více než dvacetileté zkušenosti.

Hloubkové čištění koberců je šetrné

Na hloubkové strojové čištění koberců je nejlepším přítelem špičková a výkonná technika, která nepoškodí koberec. Při čištění koberců se také dbá na výběr účinných čistících prostředků.

„Při čištění koberců používáme výkonné kotoučové stroje s rotačními kartáči, které se šetrným způsobem dostanou až do struktury koberce, kde navážou nečistoty (alergeny, prach a roztoče), které se při běžném uklízení v domácnosti neodstraní,“ pokračuje p. Lipka na téma čistění koberců Ostrava.

Vyčištěním prodloužíte koberci životnost

Při hloubkovém čištění dochází k několika efektům v jednom okamžiku. Odstraní se nečistoty, alergeny, prach a použitím kvalitních a šetrných čistících prostředků se koberec dezinfikuje.

„Nečistoty se při hloubkovém čištění koberce vysají výkonným strojem prakticky dosucha, podobně jako to známe při tepování. Šetrně vyčištěný koberec si tímto způsobem zachová svěží vzhled a prodlouží se mu životnost,“ ukončuje Lipka.

-ada-

Reklama

[Nahoru ↑]