verze pro tisk

Jaké jsou aktuální trendy v oblasti koupelnového vybavení?

Ani prostoru koupelny se nevyhýbají moderní trendy. Každý rok se tak ve specializovaných studiích a u odborníků můžete nechat inspirovat pro případ, že se chystáte na zařizování či rekonstrukci koupelny. Jaké jsou právě nyní nejčastější trendy?

Jaké jsou aktuální trendy v oblasti koupelnového vybavení?

Prostorná vana namísto sprchového koutu

Ještě před několika lety byly ve velké módě sprchové kouty. Jsou praktické, a to hlavně pro menší místnosti. Jenže znáte to. Každý si rád jednou za čas lehne do vany a relaxuje v teplé vodě klidně i hodinu. A právě z tohoto důvodu je dobré při rekonstrukci koupelny zvolit vanu. Čím prostornější bude, tím lépe. Moderní trendy navíc jasně ukazují, že jsou IN vany, které jsou umístěné ve volném prostoru, přímo ve středu koupelny. Stávají se tak přirozeným středobodem místnosti.

Umyvadlo jako žlab

Jde o trochu retro styl, který si možná vybavíte z návštěv zámků. Umyvadlo ve tvaru lavoru či žlabu je nyní velmi v módě. Jeho výhodou je poměrně snadná instalace, ani cenové relace nejsou nijak přemrštěné v porovnání s klasickými umyvadly.

Žebříkové radiátory

Topení hraje i v koupelně významnou roli. Pokud zvolíte žebříkové radiátory, budete mít v místnosti nejen teplo, ale zároveň vám zařízení poslouží také pro sušení mokrých ručníků a utěrek, aniž byste potřebovali sušák.

Kombinace materiálů

V moderních koupelnách se dnes používá celá řada materiálů. Zajímavým řešením je kupříkladu kombinace kovu a dřeva v rámci zařízení prostoru kolem umyvadla. Do místnosti se vám mohou hodit také koupelnové skříňky z těchto materiálů. Jsou nejen praktické, ale rovněž dlouho vydrží, aniž by se na nich nějak výrazně projevil zub času.

Při výběru koupelnového vybavení dnes máte takřka neomezené možnosti. Nevíte-li si rady, doporučuji si důkladně prohlédnout nabídky z různých e-shopů, případně se i poradit s bytovými architekty a designéry.

-tar-

Reklama

[Nahoru ↑]