verze pro tisk

Kam se špinavým prádlem? Pořiďte si koš na prádlo a máte po starostech

Válí se vám všude po bytě špinavé prádlo a nevíte, kam s ním, dokud ho nevyperete? Dávat vše rovnou do pračky nemá smysl, ledaže by měla hodně velký objem. A prát pokaždé, když se vám nahromadí trocha prádla, to také není zrovna výhodné. Problémů se zbavíte jednoduše tím, že si pořídíte koš na prádlo. V tomto článku se dozvíte, jak koše na prádlo mají vypadat a jaké podmínky musí splňovat.

Kam se špinavým prádlem? Pořiďte si koš na prádlo a máte po starostech

Koš vybírejte podle designu i materiálů

Koš na prádlo je praktickým doplňkem do domácnosti. Protože jde zejména o jeho praktičnost, měl by tomu odpovídat jeho výběr. Pro snadnou manipulaci jej doporučuji umístit do blízkosti pračky, ideálně tedy přímo do koupelny. Musí být vyrobený z lehkých materiálů, abyste prádlo nemuseli pokaždé složitě vyndavat, ale jednoduše jste koš překlopili do pračky a spustili program. V obchodech dnes narazíte na moderní lehké koše na prádlo, jejich kostru tvoří hliníková konstrukce, případně se vyrábějí také koše z polyesteru, které mají snímatelný povrch. Koš pak po čase můžete snadno vyčistit.

Čím víc lidí, tím větší koš

Výběr koše na prádlo podřiďte velikosti místnosti, ale i počtu obyvatel domácnosti. Čím více vás doma bydlí, tím je praktičtější zvolit objemnější koš, do něhož se vejde třeba i špinavé prádlo za celý týden.

Nezapomeňte na kvalitní víko

Důležité je, aby měl koš na prádlo uzavíratelné víko. Nikomu se přeci nechce čichat výpary, které ze špinavého prádla vycházejí.

V neposlední řadě si při nákupu všímejte také toho, zda je koš stabilní, aby se ani při větším naplnění nepřevrhl a zbytečně jste si tak nepřidělali další práci.

Závěrem tip na moderní a zároveň vysoce praktické koše na prádlo. Nabízí jej e-shop iFantazie.cz, který se specializuje na domácí potřeby a doplňky. Zakoupíte v něm designové koše značek Reisenthel, Umbra, Blomus a Broste, které vám poskytnou dostatek místa pro odložení špinavého prádla. Zároveň se stanou velmi pěkným doplňkem koupelny, případně jiné místnosti, kam je umístníte.

-ifa-

Reklama

[Nahoru ↑]