verze pro tisk

Nábytek do koupelny- dřevo, plast či sklo?

Koupelna obvykle nebývá nijak extrémně zastavěna nábytkem, mnohem důležitější je zde přítomnost praktického nábytku a spotřebičů. V menších koupelnách se tak obvykle kromě vany či sprchového koutu, umyvadla, průtokového ohřívače a poutek na zavěšení ručníků již najde prostor maximálně na pračku a poličku, do níž lze uskladnit hygienické potřeby, ručníky a další drobnosti.

Nábytek do koupelny- dřevo, plast či sklo?

Nábytek do menší koupelny

V případě, že naše domácnost disponuje prostornější koupelnou, můžeme ji vybavit mnoha dalšími kusy nábytku. Nemusíme se bát ani klasického sektorového nábytku, v nichž bude prostor pro toaletní potřeby mnohem větší. Místo by zde měl mít zcela jistě také koš na prádlo a různé police či skříňky na čistící prostředky a další nezbytné potřeby.

Z jakého materiálu může být nábytek do koupelny vyroben

Mnohem důležitější nežli to, kolik nábytku do koupelny dáme, je výběr materiálu, z něhož koupelnový nábytek bude vyroben. Použít lze jednoduché a levné kusy, které jsou vyrobeny z lehkého a snadno omyvatelného plastu, bát se však nemusíme ani masivního dřevěného nábytku. U dřeva je však vždy nutné volit takové kusy, které budou dobře ošetřeny proti plísním a vlhkosti. Vždyť právě koupelna je prostorem, kde je nejvyšší vlhkost v domácnosti.

Nejčastějším materiálem pro koupelnový nábytek je však stále dřevotříska. Lakovaná dřevotříska je poměrně odolná vůči vlhkosti, zároveň se také jedná o levný materiál.

Nebojme se skla či exotických dřevin

Téměř v žádné koupelně samozřejmě nechybí ani sklo. Nábytek, který je kombinací dřeva ( či dřevotřísky) a skla, působí velmi efektně a opticky zvětšuje celý prostor koupelny. Sklo se tak hodí i do menších typů koupelen. Z dalších materiálů, které se pro výrobu nábytku používají, uveďme také exotické dřeviny. Ty působí velmi moderně, avšak při koupi koupelnového nábytku z teaku či jiných exotických dřevin je potřeba počítat s mnohem vyšší pořizovací cenou.

Reklama

[Nahoru ↑]