verze pro tisk

Sprchové dveře: Jaký způsob otevírání zvolit?

Ve chvíli, kdy jste se do koupelny rozhodli pořídit sprchový kout, přijde na řadu otázka, jaké k němu zvolit sprchové dveře. Ty mají za cíl nejen opticky zkompletovat celý sprchový kout, ale hlavně působí jako ochrana proti pronikání vody ze sprchy do ostatních částí koupelny. Sprchové dveře se vyrábějí s různými způsoby otevírání. Jaké mají jednotlivé varianty přednosti či naopak nedostatky?

Sprchové dveře: Jaký způsob otevírání zvolit?

Posuvné dveře

Posuvné sprchové dveře jsou v současné době nejoblíbenější variantou. Nejspíše je to tím, že mají minimální prostorové nároky. Tím, že se při otevírání zasouvají po obvodu sprchového koutu a nikoliv do volného prostoru koupelny, není nutné mít u sprchy prakticky žádné volné místo. Tento typ sprchových dveří je tak ideální do malých koupelen, například těch v panelových bytech. Důležité je, aby měly kvalitně řešený pojezd.

Zalamovací dveře

Další možností, kterou lze zvolit, jsou zalamovací sprchové dveře. V jejich případě je způsob otevírání řešen tak, že dochází k zalomení křídel dveří dovnitř sprchového koutu. I toto řešení je praktické z prostorového hlediska. Navíc lze ocenit i to, že při jejich otevírání nedojde ke zbytečnému skapání vody, která je na nich usazena, na zem před sprchu.

Zalamovací sprchové dveře jsou vhodnou volbou jedině tehdy, je-li kout dostatečně prostorný, respektive hluboký. Je totiž potřeba počítat s tím, že při zalomení zaberou určitou část vnitřního prostoru.

Otevírací sprchové dveře

Klasické otevírací sprchové dveře nejsou většinou příliš praktické. Ať už z prostorového hlediska, kdy je nutné počítat s volným prostorem v blízkosti sprchového koutu, nebo z důvodu, že při jejich otevření stéká voda na zem před kout. To může být i nebezpečné, neboť na ní pak lehce uklouznete.

Jaký způsob otevírání sprchových dveří tedy zvolit? V menších koupelnách jsou zcela jistě nejlepším řešením posuvné dveře, případně také zalamovací. Máte-li v koupelně dost místa, můžete využít i třetí sirnatu v podobě klasických otevíracích dveří. U nich je výhodou fakt, že jsou na trhu obecně nejlevnější.

Rozhodně doporučuji si přečíst také další rady, jak vybrat sprchový kout. Dveře jsou jen jednou z jeho částí, je nutné se zaměřit i na další parametry a komponenty.

Foto: levna-koupelna.cz

Komerční sdělení

-mys-

Reklama

[Nahoru ↑]