verze pro tisk

Tipy IKEA: Koupelna nemusí být velká, ale chytře řešená

/Praha 31. května 2012/ Máte pocit, že je vaše koupelna příliš malá a nelze ji zařídit tak, aby lépe fungovala? Stačí pár chytrých tipů a vaše koupelna se rázem stane funkčním, atraktivním, bezpečným a oblíbeným místem celé vaší rodiny, s řadou úložných prostor. Její používání může být navíc šetrné k přírodě a zdrojem vašich úspor.

Tipy IKEA: Koupelna nemusí být velká, ale chytře řešená

Nyní se můžete inspirovat v IKEA a využít skvělé červnové nabídky. V období od 31. května do 20. června 2012 získáte k nákupu koupelnového nábytku nad 5000 Kč instalaci zdarma. Nabídka se kromě montáže koupelnového nábytku vztahuje také na instalaci umyvadel či vodovodních baterií IKEA. Navíc si na speciální mikrostránce www.ikea.cz/vyber_remeslnika můžete vybrat a zarezervovat řemeslníka, který vám instalaci provede přímo u vás doma!

Bezpečí v první řadě

„V hezké a promyšleně vyřešené koupelně ušetříte spoustu drahocenného času, který můžete věnovat třeba svým koníčkům nebo svým blízkým,“ říká Klára Hausenblasová, interiérová návrhářka z IKEA ČR. I v malé koupelně můžete mít prostor pro prádelnu, relaxaci nebo v ní s dětmi pořádat zaoceánské plavby a výpravy do podmořského světa.

Důležité je také dbát na to, aby koupelna byla bezpečným místem. „Před uklouznutím ve vaně i sprchovém koutě děti jednoduše ochrání podložka PATRULL ve tvaru krokodýla. A aby i ti nejmenší bezpečně dosáhli na umyvadlo, stačí mít doma dětskou stoličku FÖRSIKTIG s protiskluzovým povrchem,“ radí Klára Hausenblasová.

Na stěny se vejde víc, než si myslíte

Využijte všechny stěny koupelny – s minimálními náklady získáte maximum úložného prostoru. Klára Hausenblasová z IKEA uvádí jako příklad chytrého řešení dřevěnou zrcadlovou skříňku LILLÅNGEN (1790 Kč), která zastane až několik funkcí najednou:

Dveře tvoří vysoké, tj. dostatečně velké zrcadlo.

Pět polic uvnitř, z toho čtyři výškově nastavitelné, pojme nejen ručníky, kosmetické a hygienické potřeby, ale třeba i hračky – vše tedy máte na jednom místě.

Na bok skřínky můžete jednoduše upevnit věšáky na ručníky, nebo úložný prostor na dveře NOTUDDEN (199 Kč). Dá se připevnit i na dveře koupelny, které by byly jinak zbytečně nevyužité. To vše na podlahové ploše o rozměrech pouhých 30x21 cm.

Zhruba stejnými rozměry disponuje i další skříňka ze série LILLÅNGEN – skříň na prádlo (1990 Kč) a využít s touto sérií lze efektivně i místa nad pračkou. Nastavitelné plastové nohy si poradí i s nerovnou podlahou a chrání nábytek před vlhkostí od podlahy.

Více prostoru, nikoli však na úkor funkčnosti, poskytne i úzké umyvadlo ze série LILLÅNGEN (1800 Kč). Tvar umyvadla na šířku nabízí dostatek místa na mýdlo a pohárek s kartáčky a k uchycení věšáčků na ručníky.

Reklama

[Nahoru ↑]