verze pro tisk

Z jakých materiálů může být koupelnový nábytek

Prostor koupelny je místem, kde je nadměrná vlhkost, která je enormní ve chvíli, kdy používáme sprchu s horkou vodou. I vzhledem k tomu je zapotřebí vybírat koupelnový nábytek tak, aby dobře odolával zvýšené vlhkosti a kontaktu s vodou. V opačném případě bychom nekvalitní koupelnový nábytek ze špatných materiálů mohli za rok či dva vyhodit, neboť by se něm tvořily plísně, nábytek by se postupem času rozklížil či zrezivěl.

Z jakých materiálů může být koupelnový nábytek

Plast a dřevotříska

V případě, že si vybíráme koupelnový nábytek, zaměřme se především na kvalitu materiálu. Pakliže zvolíme plastový nábytek, nebudeme mít prakticky žádné potíže. Plast nerezaví, neškodí mu totiž zvýšená vlhkost. Je však pravdou, že nábytek z plastu není většinou příliš atraktivní.

Dalším materiálem, který se hojně v prostoru koupelny vyskytuje, je dřevotříska. Skříňky z dřevotřískových desek jsou poměrně odolné, i při zvýšené vlhkosti tento materiál vydrží po mnoho let.

Skleněný nábytek a přírodní materiály

Dalším materiálem, který se v prostoru koupelen nachází velmi často, je sklo. Skleněný nábytek působí v moderních koupelnách velmi elegantně, ale pozor! Sklo je samozřejmě křehkým materiálem. Jeho nevýhodou je také rosení.

Z dalších materiálů, které se dají použít do koupelny, jsou přírodní materiály z kamene. V případě potřeby se jednotlivé materiály dají různě kombinovat, i v prodejnách se setkáme s nábytkem do koupelny, který je kupříkladu kombinací dřevotřísky se sklem apod.

Osvětlení koupelny

Při zařizování koupelny nezapomeňme také na kvalitní osvětlení. Můžeme zakoupit třeba Orion svítidla, která jsou vhodná do všech místností v domácnosti, včetně prostoru koupelny. Důležitá je v tomto případě kvalitní instalace tak, aby světla neměla přímý kontakt s vodou. Při montáži světel a nábytku do koupelny využívejte pouze kvalitního nářadí. To nabízí eshop robshop.sk.

Reklama

[Nahoru ↑]