verze pro tisk

Španělské a italské obklady do koupelny

Obklady vytvářejí koupelnu. Jedná se o prvek, který rozhodne o designu této místnosti. Správně zvolené barvy vám po ránu dodají dostatek energie a večer pomohou zrelaxovat.

Španělské a italské obklady do koupelny

Výběr barvy

V České republice jsou velmi oblíbené bílé obklady. Jedná se o tradici, která je podmíněná historií. Ovšem dříve nic jiného nebylo a náš současný výběr je pouze ovlivněn koupelnou, ve které jsme vyrůstali. Barev se rozhodně nebojte. Bílá barva již opravdu není trendy a vaší nové koupelně spíše ublíží (nejedná-li se o speciální luxusní bílé).

Mimo barvy jsou velmi oblíbené velké obklady, opticky zvětší místnost. Navíc velké obklady se snadněji čistí (méně spár...) a jsou tedy vhodné naprosto pro každého. Dávat pozor by si měli pouze majitelé malých koupelen. V jejich případě je lepší zvolit kombinaci malých a velkých obkladů. Větší obklady jsou nejenom populární, ale i praktické.

V současné době je největší poptávka po italských a španělských obkladech. Důvod je jednoduchý, splňují výše zmíněná kritéria. Chcete-li vlastnit moderní koupelnu, tak neváhejte španělských a italských obkladů využít.

Proč obklady?

Existují i koupelny, kde obklady využity nejsou, případně minimálně. Ovšem obklady se do koupelny přímo hodí. Vysoká vlhkost, snadná údržba, dlouhá živost, to vše mluví pro obklady.

U obkladů je důležitá poréznost, neboli nasákavost. Zeď není pro vysokou vlhkost vhodná (má jen minimální ochranu), oproti tomu obklady jsou do „nepříznivého“ prostředí přímo vyrobeny. Poréznost také udává, jak snadno se obklady umývají čistou vodou (čím nižší číslo poréznosti, tím snadnější mytí bez použití chemie).

S obklady rozhodně neotálejte. Zaměřte se na větší, barevné kusy. Španělské a italské obklady jsou tou správnou volbou pro vaši koupelnu.

Reklama

[Nahoru ↑]