verze pro tisk

Travertinová dlažba a obklady do koupelny

Luxusní koupelny využívají moderních materiálů, které jsou nejen vysoce odolné vůči zvýšené vlhkosti, jež v prostorách koupelny panuje, ale zároveň působí velmi příjemně a útulně. Typickým příkladem je travertin. Travertinové dlažby a obklady dodají vaší koupelně jedinečné kouzlo, místnost tak bude vypadat naprosto skvěle.

Travertinová dlažba a obklady do koupelny

Moderní koupelna, to nejsou jen kvalitní plastová okna, špičkový větrací systém nebo například luxusní sanitární technika a doplňky. Srdcem každé koupelny jsou obklady a dlažba. Ty musejí mít určité vlastnosti. Dlažba by měla být bezpečná tak, aby po ní člověk neuklouzl v momentě, kdy vychází z vany či sprchového koutu. Velmi důležitá je také kvalita obkladů a dlažeb z hlediska hygieny. Obklady a dlažby v koupelně musí být snadno udržitelné v čistotě tak, aby se na nich nemnožily bakterie či viry. Všechny tyto vlastnosti má travertin.

Vlastností travertinu

Travertin, který pro obklady a dlažby zakoupíte v internetovém obchodě travert.sk, je přírodním materiálem, který je z hlediska vlastností dosti podobný vápenci, s tím rozdílem, že je pórovitý. Má charakteristické zbarvení, které může být pískově žluté, případně pak také hnědé, červené nebo stříbrně šedé. Travertinové dlažby a obklady mohou být použity v nebroušené formě, případně v matném nebo i lesklém provedení.

Hlavní výhody travertinových obklad a dlažeb

A jaké jsou hlavní výhody travertinové dlažby a obkladů? Dají se naprosto bez problémů udržovat v dokonalé čistotě, materiál není náchylný na poškození, je dostatečně odolný a má dlouhou životnost. Jako majitelé koupelny, v níž se bude nacházet travertin, oceníte perfektní a originální vzhled. Je pravdou, že obklady a dlažby z travertinu nejsou zrovna levnou záležitostí, nicméně u luxusních koupelen se předpokládají vyšší investice. Koupelna z travertinu vypadá skvostně a nemusíte ji posléze už nijak zvlášť doplňovat o další prvky, stačí jen koupelnu vybavit o klasické doplňky- jednoduché poličky, skříně apod.

Reklama

[Nahoru ↑]