verze pro tisk

Vybíráme obklady do koupelny

Obklady nejsou jen designovým prvkem, ale i ochranou zdi. Vlhké prostředí koupelen klade na obklady velké nároky. Vybírat byste neměli jenom podle barvy (motivu) a velikosti, ale i podle daných pravidel.

Vybíráme obklady do koupelny

Výběr obkladů do koupelny

Kvůli časovému presu se mnoho lidí odhodlá k výběru pouze z katalogu. Mnohem lepší je obklady přímo vidět. Reálná barva se od té katalogové může jemně lišit. Navíc si uděláte přesnou představu o velikosti. Velkou výhodou je i umístění několika obkladů vedle sebe.

Pozor si dávejte na zbytkové zboží a výprodeje. Spočítejte si plochu, kterou potřebujete pokrýt. K této hodnotě přičtěte minimálně 15 procent. Pokryje-li výprodejové zboží například jen o 5 procent méně, než potřebujete (i s 15procentní rezervou), tak se poohlédněte jinde. Sehnat vámi zvolený vzor za několik let je téměř nemožné, motivy i barvy se mění dle aktuální poptávky. Co rok, to jiná nabídka.

Velikost koupelny a obkladů

Pečlivě bystě měli zvážit i velikost obkladů vzhledem k koupelně. V současné době jsou moderní velké obklady, ovšem do malých koupelen jsou nevhodné. Možná je kombinace velkých a malých obkladů. Velké obklady se samozřejmě lépe čistí a jsou tedy žádanější.

Poréznost

Nasákavost neboli poréznost je důležitou hodnotou. Údaj popisuje prostředí, které obklady zvládnou bez zkrácení životnosti. Pro vnitřní použití vám postačí poréznost do 10 procent a méně. Čím je nižší poréznost tím se obklady snadněji umývají pouhou vlahou vodou. I tento fakt může váš výběr ovlivnit.

Barva

V České republice jsou nejčastější bílé obklady. Nebojte se od této tradice upustit. Existují hezčí barvy než je bílá. Rozveselte vaši koupelnu a udělejte z ní příjemnou místnost. Barev se rozhodně neobávejte.

Reklama

[Nahoru ↑]