verze pro tisk

Pákové baterie a jejich přínos

V moderních koupelnách dnes v drtivé většině převažují pákové baterie nad klasickými vodovodními kohoutky. Proč jsou tolik v oblibě a jaké jsou jejich přednosti? To je téma dnešního článku.

Pákové baterie a jejich přínos

Pákové baterie jsou elegantní

Pákové baterie nahrazují kohoutky u umyvadel a sprch. Prvním důvodem je estetické hledisko. Pákové baterie jsou pro mnoho lidí pohlednější a působí moderním dojmem. Pomineme-li však estetiku a zaměříme se na hlavní pozitivum, pak je nutné zdůraznit, že pákové baterie se do koupelen či kuchyní hodí zejména proto, že jsou úspornější.

Přinášejí výrazné úspory

Při používání klasického kohoutku dochází k větší spotřebě vody. Kromě toho jsou úsporné i z hlediska energií. Tím, že si díky pákové baterii jednoduše korigujeme teplotu vody, dochází ke snížení spotřeby elektrické energie či plynu při ohřívání vody. Výrobci uvádějí, že pákové baterie jsou až o neuvěřitelných 40% úspornější nežli klasické vodovodní kohoutky. Vzhledem k tomu, jaké množství teplé vody a tím pádem i energií se v běžné domácnosti za rok spotřebuje, jedná se o velmi zásadní úsporu financí.

Pákové baterie mají ergonomický tvar, který snadní spouštění vody. Je možné je zakoupit z různých materiálů, nejčastěji se jedná o pákové baterie chromové, běžně se dají pořídit tyto produkty také z ušlechtilé oceli.

Snadnější regulace teploty vody

Pákové baterie nabízejí větší komfort pro jejich uživatele. Kolikrát se Vám stalo, že jste se při spuštění kohoutku opařili vařící vodou. U pákové baterie je toto riziko daleko menší, regulace teploty je snadná a rychlá.

Při nákupu pákové baterie asi v první chvíli uvažujeme jen nad komfortem a pohodlím, které nám oproti běžným kohoutkům přinesou. Jak ale i z našeho článku vyplývá, můžeme díky nim přispět i k nižší spotřebě vody a energií, čímž v konečném důsledku šetříme životní prostředí. Volba pákových baterií rozhodně není špatným řešením.

Reklama

[Nahoru ↑]