verze pro tisk

Sanita do vaší koupelny: Jak postupovat při výběru sanitární techniky

Aby koupelna ve vaší domácnosti mohla splňovat svůj účel, je nutné při zařizování vybavit takzvanou sanitární technikou. Sanita je zkrátka základem každé koupelny a toalety, bez ní by místnost nešlo řádně využívat.

Sanita do vaší koupelny: Jak postupovat při výběru sanitární techniky

Co se vlastně rozumí pod pojmem sanitární vybavení, zkráceně sanita do koupelny? Jde o různá praktická zařízení, která v koupelně běžně využíváte při každodenní hygieně.

Jde například o pákové baterie k umyvadlům a sprchovým koutům, ale také samotné sifony, vpusti, WC nádržky, tlačítka na ovládání jednotlivých zařízení. Nezbytné je také využití sanitární keramiky do koupelny. Ta je uzpůsobena náročnějším podmínkám, které v místnosti panují. Odolává vlhkosti a nevadí jí kontakt s vodou.

Co vás při výběru sanity do koupelny nemine

Při volbě sanity do vaší koupelny vás především čeká výběr WC sedátka, potažmo výběr záchodové mísy, dále pak třeba volba vhodné baterie.

V současné době jsou v popředí hlavně zmíněné pákové baterie. Jsou nejen praktické z hlediska pohodlnosti využívání, ale zároveň i šetří spotřebu vody a přispívají k lepšímu nastavení správné teploty vody ve chvíli, kdy používáte umyvadlo či sprchu.

Proč je výběr kvalitní sanitární techniky tak důležitý?

Sanitu do koupelny je tak vhodné vybírat nejen s ohledem na její funkčnost, ale také je třeba si všímat, jak přispívá ke snížení spotřeby energií a vody. V neposlední řadě pak určitě vybírejte sanitární zařízení tak, aby ladilo s ostatním vybavením místnosti.

Ve chvíli, kdy si nevíte rady, je určitě dobré hledat nějaké obrázkové inspirace koupelny, které vám pomohou nastínit, jak má taková moderní koupelna vlastně vypadat. Praktické je to zejména ve chvíli, kdy se chystáte na celkovou rekonstrukci místnosti, případně zařizuje novou domácnost, kde koupelna ještě není dokončena.

Sanita hraje významnou roli z estetického hlediska. Vybírejte ji ale také s ohledem na její životnost. Kvalitní sanitární technika by měla vydržet i desítky let bez viditelnějšího opotřebení.

-par-

Reklama

[Nahoru ↑]