verze pro tisk

Sprchový kout nebo vana? Co takhle obojí?

Při každodenní hygieně potřebujete krom jiného omýt celé tělo pod vodou. V koupelně k tomu slouží buď praktický sprchový kout, případně rovnou prostorná vana, do níž stačí napustit vodu a ponořit se do ní. Věčná otázka zní: Je lepší mít doma sprchový kout nebo vanu? Tento problém řešíme ve chvíli, kdy místnost rekonstruujeme, případně nově zařizujeme.

Sprchový kout nebo vana? Co takhle obojí?

Pro milovníky dlouhého pobytu v koupelně raději vanu

Na otázku není jednoznačná odpověď, to je třeba si říci předem. Každému z vás totiž může vyhovovat něco jiného.

Jsou tací, kteří si v koupelně rádi pobudou trochu déle a mají rádi vodu. Pak je asi praktičtější mít doma vanu, neboť ve sprchovém koutu byste po delší době vypotřebovali velké množství vody, navíc v něm není takový komfort. Nedá se v něm zkrátka tak dobře uvelebit jako ve vaně.

Výběr ovlivní i spotřeba vody

Koneckonců právě i otázka spotřeby vody je dosti zajímavá. Z tohoto pohledu lze říci, že je lepší sprchový kout. Ovšem jen v případě, že se v něm necachtáte každý den třeba i půl hodiny, pak je tomu přesně naopak. Vanu totiž stačí jednou napustit a další spotřeba vody je při případném konečném osprchnutí již jen minimální.

Co letí v trendy koupelnách?

Rozhodně je dobré hledět i na estetiku. Jak ukazují u koupelny fotogalerie z Interiérového centra Modo, kde má svůj obrovský showroom i společnosti SIKO Koupelny, v moderních domácnostech se dává přednost spíše sprchovým koutům. I vany však působí zajímavě, a to zejména tehdy, chcete-li koupelnu provést v retro stylu.

Kdo má místo, ten ať neváhá využít obě varianty

Zdaleka nejpraktičtější je ale umístit do koupelny sprchový kout a vanu zároveň. Stačí, pokud je místnost dostatečně prostorná a je zde náležitě vyřešena problematika přívodu vody a napojení na odpad. Na to je třeba myslet už při stavebních pracích.

Foto: modo.cz

Komerční sdělení

-sad-

Reklama

[Nahoru ↑]